To chci!
< online kurz > < 6 týdnů >

Matematika & statistika
pro data science

Jan Kohout

Senior Data Scientist
ve start-upu TruU

čti více
formát:12 online lekcí
doba trvání:

31. 7. 2023 – 6. 9. 2023

 

Kurz aplikované statistiky na datovou vědu pro softwarové inženýry, junior datové analytiky, data scientisty a absolventy informatických a matematických oborů na VŠ.

Matematika je nepostradatelnou součástí strojového učení a datové analýzy. Vaše získané dovednosti budete moci účinně uplatnit při řešení skutečných datových problémů.

Kurz je vhodný pro:
Softwarové inženýry

Už jste se s nástroji strojového učení setkali, ale rádi byste jim porozuměli více? Rozšiřte své profesní znalosti o hlubší pochopení v oboru matematika pro strojové učení a datovou vědu.

Junior datové analytiky

Chcete proniknout hlouběji do matematických a statistických konceptů nezbytných pro datovou analýzu? Vypracujte reálné úlohy a získejte zpětnou vazbu od odborného lektora.

Absolventy VŠ (informatika nebo matematika)

Matematika a statistika pro datovou vědu. Tohle všechno už znáte ze školy. Jak ale nastartovat kariéru? Prohlubte své znalosti a zjistěte, jak je uplatnit v praxi.

O kurzu:

Někdy může být složité aplikovat teoretické znalosti do praxe. Náš kurz matematiky a statistiky pro datovou vědu vám zprostředkuje hluboké pochopení matematických a statistických konceptů. Zároveň se naučíte aplikovat nové dovednosti na reálné problémy.

Po absolvování kurzu budete schopni používat matematické a statistické principy k analýze dat. Porozumíte technikám a konceptům data science a budete schopni je prakticky využít, a to jak manuálně, tak za pomoci programovacích jazyků. Osvojíte si základy programování v jazyce Python a naučíte se využívat knihovny pro data science.

Highlights
01
Matematické a statistické dovednosti

Pochopíte základy pravděpodobnosti, naučíte se odhadovat parametry, proberete klasifikaci a regresi a porozumíte základním principům generativních modelů.

02
Porozumění datové vědě

Získáte hlubší porozumění pro techniky a koncepty datové vědy. Naučíte se správně interpretovat získané výsledky a hledat problematická místa ve vlastních řešeních.

03
Aplikace matematiky a statistiky

Aplikujete matematické a statistické koncepty na reálné datové soubory a problémy, a to jak ručně, tak s pomocí programovacího jazyka Python.

Lektor
Jan Kohout
Senior Data Scientist ve start-upu TruU, kde se věnují využití umělé inteligence pro autentizaci uživatelů bez použití hesel.
Je absolventem teoretické informatiky na Matematicko-fyzikální fakultě UK a doktorského studia na FEL ČVUT se zaměřením na využití strojového učení pro zabezpečení počítačových sítí.
Ve společnosti Cisco Systems pracoval 9 let na návrhu algoritmů pro detekci anomálií, bezpečnostních incidentů a modelování chování za pomocí umělé inteligence.
Je (spolu)autorem odborných článků a patentů z oblasti využití strojového učení v bezpečnosti s několika stovkami citací.
Program kurzu
Získat více informací

Vyplň registrační formulář a připoj se k nám!
Náš tým konzultantů z robot_dreams Czech se s tebou spojí co nejdříve,
abys získal všechny potřebné detaily o obsahu kurzu a jeho ceně.

 
 
 
 
Kliknutím na tlačítko "Získat více informací" souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů a Všeobecnými smluvními podmínkami.