Registrovat se
 

Matematika – motor data science

Jan Kohout

Senior Data Scientist
TruU

Čti více
Datum: 12. prosince 2023
Čas:

17:00

Podrobnosti o webináři:

Chceš se dozvědět, jak matematika a statistika pohání svět data science? Společně prozkoumáme, jak se matematické koncepty aplikují v reálných datech a algoritmech. Připrav se na odhalení matematických principů za technologiemi, které používáš každý den.

Co tě čeká:

  • • Lineární algebra a její role v reprezentaci dat a výpočtech v modelech
  • • Jak diferenciální počet pomáhá v učení modelů a minimalizaci chyb
  • • Pravděpodobnost a statistika pro odhad a minimalizaci chyb v modelech

 

Lector
Jan Kohout
Senior Data Scientist ve startupu TruU, kde se věnuje využití umělé inteligence pro autentizaci uživatelů bez použití hesel.
Je absolventem teoretické informatiky na Matematicko-fyzikální fakultě UK a doktorského studia na FEL ČVUT se zaměřením na využití strojového učení pro zabezpečení počítačových sítí.
Ve společnosti Cisco Systems pracoval 9 let na návrhu algoritmů pro detekci anomálií, bezpečnostních incidentů a modelování chování za pomoci umělé inteligence.
Je (spolu)autorem odborných článků a patentů z oblasti využití strojového učení v bezpečnosti s několika stovkami citací.
Tvé dovednosti po webináři:
Porozumíš základním matematickým principům ve strojovém učení.
Naučíš se identifikovat a aplikovat matematické metody.
Poznáš procesy a metody v data science.
Co tě čeká?
Na webináři se dozvíš, jak se teoretické matematické koncepty stávají nepostradatelnými v konkrétních modelech a algoritmech data science. Představíme, jak se vývoj matematiky odrazil v dnešním strojovém učení a probereme využití lineární algebry, vektorů a matic, které jsou nezbytné pro reprezentaci reálných dat a provádění výpočtů uvnitř modelů.
Dále se zaměříme na diferenciální počet, který je klíčový pro proces učení modelů a minimalizaci chyb. Nedílnou součástí webináře bude také pravděpodobnost a statistika, které nám pomohou odhadnout možné chyby v modelech, a ukážeme si, jak je můžeme minimalizovat.

 

Zapoj se do našeho webináře a objev, jak můžeš využít matematiku pro rozšíření svých znalostí a dovedností v data science.
 
– Podrobnosti o webináři

— Aplikace matematiky a statistiky v praxi

— Sekce s Q&A

 

— Doživotní přístup k záznamu

— Formát: online webinář

— Platforma: WebinarJam

Registrace

Pro přihlášení na webinář vyplň formulář níže.

 
 
 
Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů a Všeobecnými smluvními podmínkami.