To chci!
< online kurz > < 9 týdnů > < junior až medior >

Clean code & Design patterns

Václav Ryška
Engineering Manager v Mews

 

Jiří Ševčík
Software Developer

čti více
formát:18 živých online lekcí
doba trvání:

14. 8. 2023 – 18. 10. 2023

 

Chceš se zlepšit v psaní kódu?

Připravili jsme revoluční kurz, který změní tvůj přístup k programování! Odhal tajemství čistého kódu a nejefektivnějších návrhových vzorů. Překroč hranice a přines nový standard do své pracovní rutiny. Nauč se psát kód tak, že ti kolegové a tvé budoucí já nebudou moci dostatečně poděkovat!

Najdeš se mezi ideálními budoucími účastníky kurzu?
Juniorní až mediorní SW developer

Tvůj kód není příliš systematický ani strukturovaný. Nedaří se ti posunout vývojářské schopnosti na další level a máš problémy s architekturou. Když přijde na opravu a hledání chyb v tvém kódu, je to pro všechny včetně tebe obtížné.

Student programování, absolvent IT oboru

Není pro tebe jednoduchá orientace v pojmech jako návrhové vzory, clean code, SOLID principles, SW architektura. Nevíš, kde začít a koho se zeptat. Programování tě sice baví, ale zajímá tě, jestli by ti jiná IT pozice nevyhovovala třeba víc.

Začínající SW architekt

Také je pro tebe těžké orientovat se v pojmech. Nevíš si rady se zvolením vhodného návrhu architektury SW aplikace a máš potíže aplikovat standardní obecné řešení pro konkrétní případ.

Co tě čeká, když absolvuješ náš kurz čistého kódu

Naučíš se správně refaktorovat kód, zvýšit jeho čitelnost a odhalit chyby. Objevíš nejlepší metody a zahrneš je do běžné rutiny. Osvojíš si ověřené postupy a naučíš se pracovat se skutečností, že ve vývoji SW většinou neexistuje jen jedno řešení.

Kurz návrhových vzorů je zaměřený prakticky. Vypracuješ úkoly, ke kterým dostaneš odborný feedback. Během lekcí se můžeš ptát na cokoliv, co tě v souvislosti s tématem zajímá. Můžeš konzultovat i své kariérní plány a cíle.

 

Highlights
01
Clean code

Kurz čistého kódu se zaměřuje na to, jak tvořit čisté a přehledné kódy. Zjistíš, jak identifikovat a opravit "code smells". Také zjistíš, co je to technický dluh, naučíš se mu předcházet a vyřešit jej, když už nastane.

02
Design Patterns

Naučíš se pracovat s design patterns, zjistíš, jak je použít a jaké jsou jejich výhody. Také se seznámíš s antipatterns a jejich problémy. Poznáš různé druhy návrhových vzorů, včetně creational patterns, structural patterns a behavioral patterns.

03
Architektura a Best Practices

Poznáš základní architektury vývoje softwaru, jako jsou layered architecture, clean architecture, monolit a mikroservis. Seznámíš se s nejlepšími postupy v oblasti vývoje softwaru, včetně code reviews, CI/CD, fungování v týmu a komunikace se stakeholdery.

Seznam se s lektory
Václav Ryška
​​10+ let praxe s vývojem SW na různých úrovních od vyvíjení SW přes navrhování řešení zákazníkům až po vedení projektů a týmu.
Vystudoval výpočetní matematiku na VŠB-TUO a pokračoval v doktorském studiu výpočetních věd.
Vyvíjel displeje pro operátory v jaderné elektrárně ve velké nadnárodní firmě.
Podílel se na vývoji systému pro prodej vstupenek do londýnských divadel nebo na vývoji účetního systému pro největší .NET konferenci v ČR.
Nejčastěji pracoval s C#, ASP.NET Core, Entity Framework Core, SQL, MongoDB či Elasticsearch.
V roce 2018 získal certifikát Microsoft Certified Professional.
Seznam se s lektory
Jiří Ševčík
13+ let praxe ve vývoji softwaru v malých a velkých firmách i v akademickém prostředí.
Jeho primární orientací je vývoj v jazyce Python, ale během let získal také mnoho zkušeností s vývojem v jiných jazycích (C, C++ nebo Java).
Zabýval se vývojem doménově specifických jazyků (DSL).
Jeho oblíbený operační systém je Linux, ovládá i databáze a prošel si vývojem DevOps – CI/CD.
V současnosti se zabývá cloudovým vývojem, mentorováním a školením.
Program kurzu
Získat více informací

Vyplň registrační formulář a připoj se k nám!
Náš tým konzultantů z robot_dreams Czech se s tebou spojí co nejdříve,
abys získal všechny potřebné detaily o obsahu kurzu a jeho ceně.