Algoritmy a datové struktury | Nadčasový základ pro tvou kariéru | robot_dreams
To chci!
< online kurz > < 10 týdnů > < junior >

Algoritmy a datové struktury

Šimon Mandlík

Senior Researcher v AVAST (nově Gen Digital)

čti více
formát:20 online lekcí
doba trvání:

Připravujeme

 

Nauč se všechny algoritmy a datové struktury, které má v malíku každý dobrý programátor. V našem kurzu se naučíš psát rychlý, efektivní a stručný kód. Vytrénuješ si algoritmické myšlení, které ti pomůže při navrhování vlastních algoritmů a při praktickém použití datových struktur. Po kurzu dokážeš vše implementovat do praxe a řešit problémy z reálného světa.
 

Zapoj se do kurzu a odnes si základní algoritmický toolbox kvalitního programátora. Obsah kurzu je navíc vysoce nadčasový, takže se ti bude dlouhodobě hodit ve stále se rozvíjejícím světě informačních technologií.

Kurz je vhodný pro:
Junior Solutions, Network & Cloud architekty, DevOps a Database specialisty,

kteří se zaměřují na design, konstrukci a údržbu systémů a chtějí pochopit a naučit se použít existující implementace různých nástrojů, knihoven a frameworků.

Junior Data specialisty a analytiky, ML & Big data inženýry,

kteří chtějí psát rychlé, efektivní a stručné programy pro zpracování dat, a zároveň potřebují umět vyřešit komplexní algoritmické problémy.

Junior Web & Game developery a Software inženýry,

kteří se zabývají přímým programováním produktu, potřebují umět odhadnout efektivitu algoritmu i jeho složitost a zároveň získat nezbytný skillset k řešení obtížnějších problémů.

Studenty IT a příbuzných oborů,

kteří chtějí získat praktické znalosti nad rámec studia nebo se o problematiku aktivně zajímají a aspirují na pozici programátora, ve které jsou vyžadovány znalosti efektivních algoritmů.

O kurzu:

Pronikneš do práce s různými datovými strukturami a zjistíš, jak umí zefektivnit počítačové programy. Zároveň se naučíš  implementovat klasické algoritmy a dokážeš snadno vyhodnotit jejich složitost. Naučíš se ladit svoje implementace jak z hlediska korektnosti, tak z hlediska efektivity. Seznámíš se například s řadícími algoritmy, hladovými algoritmy, grafy, dynamickým programováním anebo hashovacími technikami.

 

Osvoj si nezbytné znalosti, které ti pomohou nastartovat tvoji programátorskou kariéru.

Highlights
01
Základy algoritmizace

Získáš základy algoritmizace a její nejdůležitější paradigmata. Čeká tě jak analýza asymptotické složitosti, tak rekurzivní algoritmy, binární vyhledávání a třídící algoritmy. Pochopíš, jak fungují základní datové struktury a naučíš se principy efektivní manipulace s daty.

02
Stromové struktury a grafy

Získáš užitečné znalosti o stromových strukturách a grafech, jejich taxonomii, vlastnostech a jejich praktickém využití. Dozvíš se, jak najít nejkratší cestu v grafu, anebo jak fungují binární haldy.

03
Dynamické programování

Praktické ukázky tě naučí implementovat řešení s využitím dynamického programování pomocí top-down a bottom-up přístupu. Dozvíš se o možnostech optimalizování vyhledávání, jak se orientovat v acyklických grafech a další užitečné algoritmické přístupy, které se vyplatí znát.

Lektor
Ing. Šimon Mandlík
Senior Researcher v AVAST (nově Gen Digital)
Pracoval pro Cisco Česká Republika jako Research Engineer pro detekci malwaru v počítačových sítích
Vítěz ACM IT Spy
Ocenění UPE Executive Council Reward
Úspěšný soutěžící ACM ICPC contest
Cena ministra školství a průmyslu
Program kurzu
Získat více informací

Vyplň registrační formulář a připoj se k nám!
Náš tým konzultantů z robot_dreams Czech se s tebou spojí co nejdříve,
abys získal všechny potřebné detaily o obsahu kurzu a jeho ceně.