Rust | Interaktivní online kurz programování | robot_dreams
To chci!
< online kurz v angličtině > < 10 týdnů >

Rust Developer

Lukáš Hozda

 

IT Metodolog v Braiins Systems

čti více
Formát:20 interaktivních online lekcí
v angličtině
Doba trvání:

23.4.2024 - 27.6.2024

 

Ovládni softwarový vývoj s Rustem a rozvíjej své programovací dovednosti pod vedením Lukáše Hozdy. Kurz je právě pro tebe, pokud už máš zkušenosti s programováním a hledáš možnost rozšířit své obzory. Rust je technicky sofistikovaný jazyk, který nabízí mnoho pracovních příležitostí, ale začít může být náročné. Jsme zde, abychom ti pomohli zvládnout začátky a poskytnout ti potřebné dovednosti pro práci s Rustem.

Nejlepší absolventi kurzu dostanou příležitost práce ve společnosti Braiins jako Rust developeři.

Kurz je vhodný pro:
SW Developery - Backend, Embedded a Systémové inženýry,

kteří se chtějí naučit pracovat s Rustem, protože proniká do jejich oboru. Po absolvování kurzu budou schopni efektivně využívat Rust v jejich profesi.

Absolventy IT, programování nebo příbuzných oborů a samouky,

kteří chtějí lépe modelovat abstraktní koncepty a reprezentovat své myšlenky v Rustu. Tento kurz jim pomůže přenášet jejich nápady do Rustových datových typů a modelovat chování pomocí traits.

Fullstack Developery,

kteří se chtějí naučit nízkoúrovňové koncepty Rustu a pochopit, jak s nimi pracovat. Naučí se vše, co je potřeba k používání Rustu v backend vývoji a získají nástin o vztahu Rustu a Webassembly a možnostech pro sdílení kódu mezi backendem a frontendem.

O kurzu:

• Kurz systematicky projde unikátní koncepty Rustu

• Připraví tě na profesní práci s Rustem a naučí tě základy i pokročilé koncepty

• Dá ti možnost prakticky pracovat na svém projektu (chatovací aplikace - server i klient), který můžeš zařadit do svého portfolia

• Vysvětlíme si, jak správně přenášet myšlenky do Rustových datových typů a modelovat chování

• Ukážeme si, jak uvažovat nad problémy prostřednictvím kódování informací a chybovosti do typů, trait, pattern matchingu a iterátorů

• Poskytneme ti nepřetržitou podporu během celého kurzu

Po dokončení tohoto kurzu získáš komplexní pochopení programovacího jazyka Rust, jeho knihoven a nástrojů pro vývoj softwaru. Naučíš se psát efektivní, idiomatický a snadno čitelný kód, který odpovídá principům Rustu. Součástí kurzu je také představení nejvýznamnějších nástrojů, komunitních zdrojů, pravidelně využívaných knihoven a asynchronních runtimů.

 

Highlights
01
Získej převahu s Rustem:

Náš kurz je navržen tak, aby ti předal podrobné znalosti programovacího jazyka Rust, který nabírá na popularitě zejména pro systémové a embedded programování. Získáš dovednosti v psaní efektivního a čitelného kódu v Rustu a pochopíš klíčové koncepty jako jsou lifetimes, ownership a borrowing.

02
Od základů k profesionálnímu vývoji v Rustu:

Nabízíme ti pevné základy Rustu, od syntaxe až po práci s proměnnými, strukturami a iterátory. Ukážeme ti, jak efektivně uvažovat nad problémy v Rustu, jak správně reprezentovat ideje v Rustových datových typech a modelovat chování pomocí traitů.

03
Práce na skutečných projektech:

Lekce o práci s Rustovými nástroji, komunitou a nejčastěji používanými knihovnami tě připraví na vývoj aplikací v Rustu. Dále si projdeme, jak správně využívat nízkoúrovňové koncepty k optimalizaci našich aplikací. Získáš dovednosti v práci s Cargo a dalšími nástroji potřebnými pro tvorbu a údržbu produkčního kódu.

Lektor
Lukáš Hozda
​​IT metodolog, pedagog a vedoucí interního vzdělávacího oddělení v Braiins Systems, podílí se na hiring procesu jako technický garant pro Python a Rust, který používá už od roku 2015
Pracoval na vývoji firmware pro bitcoin minery v Rustu
Podílí se na výzkumu a rozhodování ohledně výběru knihoven a přístupů k řešení úkolů pomocí dané technologie
Má certifikáty v oblasti Linuxu, Gitu, Pythonu, Nimu, bezpečného programování, TCP/IP a algoritmů a datových struktur
Je členem finské programátorské společnosti Testausserveri a byl členem technického spolku Microlab na Pedagogické Fakultě Univerzity Karlovy
Program kurzu
Získat více informací

Vyplň registrační formulář a připoj se k nám!
Náš tým konzultantů z robot_dreams Czech se s tebou spojí co nejdříve,
abys získal všechny potřebné detaily o obsahu kurzu a jeho ceně.