To chci!
< online kurz > < 6 týdnů >

OSINT

Ondřej Šlechta

 

Corporate Security Manager

čti více
Formát:12 interaktivních online lekcí
Doba trvání:

06.11.2023 - 18.12.2023

 

Obohať svůj technický skillset v oblasti analýzy veřejných dat o OSINT (Open Source Intelligence) metodologie. Pokud tě fascinuje prevence datových exfiltrací, efektivní manipulace s veřejně dostupnými datovými repozitáři, optimalizace digitální stopy, dark web a identifikace kybernetických vektorů útoků, je tento kurz přesně pro tebe. Přinášíme ti hluboký pohled do světa OSINT a jeho klíčových aplikací v moderním kyberprostoru.

Kurz je vhodný pro:
Povolání vyžadující práci (nejen) s citlivými údaji,

do kterých spadají investigativní žurnalisté, právníci a advokátní koncipienti, administrativní nebo HR pracovníci, pracovníci marketingu a mediální analytici. Právě ti, kteří potřebují zvýšit povědomí o bezpečném vyhledávání informací v digitálním prostoru, často nevědí o aplikacích a technikách OSINT či bezpečnosti a ochraně soukromí a pracují s veřejně dostupnými informacemi bez kybernetické ochrany.

Studenty IT, juniorní bezpečnostní manažery, juniorní datové specialisty,

kteří chtějí umět analyzovat rizika společnosti a objevovat zranitelná místa očima útočníka z pohledu „zvenčí“. Zároveň si potřebují osvojit znalosti pro identifikaci kybernetických hrozeb a chtějí se seznámit s metodami a postupy v rámci kybernetické bezpečnosti, aby snáze předešli případným únikům informací.

O kurzu:

• Seznámíš se blíže s OSINT a postupně si osvojíš potřebné postupy a techniky pro práci s informacemi.

• Dokážeš pracovat s velkým množstvím dat a zároveň mezi nimi vytvářet souvislosti.

• Osvojíš si OSINT techniky v oblasti deep a dark webu.

• Dozvíš se, jak pomocí Google Dorks lépe identifikovat slabá místa v síti.

• Naučíš se číst v metadatech a dokážeš tak určit, kdy a kde byly pořízeny digitální soubory.

Po dokončení kurzu pochopíš důležitost zásad bezpečného nastavení vlastního uživatelského prostředí. Dokážeš minimalizovat digitální stopy při práci s otevřenými zdroji a pochopíš specifika českého internetu. Osvojíš si schopnost získávání relevantních informací ze sociálních sítí a díky pokročilým OSINT technikám se budeš orientovat v prostředí deep a dark webu.

 

Highlights
01
Základy OSINT a Google Hacking:

Přijdi si pro pevné základy OSINT, díky kterým snáze získáš informace z různých veřejných zdrojů. Kromě toho se naučíš, jak správně nastavit zabezpečení systému. Dostaneš se k praktickému využití Google Dorks, který ti pomůže zpřesnit vyhledávaný obsah na webu a také porozumíš technikám Google Hacking.

02
Analýza dat a informací:

Získáš praktické dovednosti v oblasti sběru informací z prostředí sociálních sítí a ponoříš se do různých metod analýzy metadat a IP adres. Dále se vzděláš v oblasti geolokace a naučíš se určovat místa pořízení fotografií a video souborů pomocí technik OSINT.

03
Pokročilé metody a aplikace v OSINT:

Seznámíš se s prací s různými API a jejich využitím pro automatizaci úkolů. Naučíš se efektivně zpracovávat a vizualizovat data a prezentovat výsledky tvého šetření s jasným a výstižným závěrem. Dále se v kurzu podíváš za oponu dark webu a získáš potřebné dovednosti pro práci v tomto specifickém prostředí.

Lektor
Ondřej Šlechta
V oblasti korporátní bezpečnosti působí více než deset let a je zodpovědný za poskytování kvalifikovaných služeb klientům společnosti TOP security s.r.o
Specializuje se na litigační podporu pro korporace a advokátní kanceláře, due diligence a business intelligence
Aktivně spolupracuje s firmou NaviRisk z Polska a nabízí své služby v širším regionu střední a východní Evropy
Spolupracoval s Ministerstvem obrany ČR, prestižní americkou detektivní kanceláří Pinkerton a inovativním českým IT startupem Czechmate, specializujícím se na výzkum temného webu
Je členem renomovaných mezinárodních organizací: American Society for Industrial Security (ASIS) a Světová asociace detektivů (WAD)
Program kurzu
Získat více informací

Vyplň registrační formulář a připoj se k nám!
Náš tým konzultantů z robot_dreams Czech se s tebou spojí co nejdříve,
abys získal všechny potřebné detaily o obsahu kurzu a jeho ceně.